Únor 2010


Avatary od Anicky

26. února 2010 v 14:53 Pro mě
Děkuji mockrát, jsou nádherné *_*

Vyrobila je Anicka :)

Nápadník ze záhrobí

25. února 2010 v 19:16 Manga páry
Tak tenhle obrázek mi úplně vzal slova i dech...Prostě ani nemůžu popsat něco tak nevýslovně nádherného.Perfect Alice

25. února 2010 v 19:14 Manga Shoujo
Prostě nádhera *-*

Jak na rámečky u avatarů

22. února 2010 v 20:02 Návody
Nejsem žádný profesionální grafik, takže tohle je maximum, co o tom dokážu napsat ^^"

Rámečky u avatarů se dají dělat spousty způsoby, já přikládám jen dva, které používám nejčastěji ^^"

Vzorně nespolehlivá Rika a velká budova jménem škola.

21. února 2010 v 13:46 Moje kecy a jiná oznámení
Ne, není možná, já píšu článek! Po jak dlouhé době ? Hodně dlouhé... A zase to není nic pořádného, jen další hloupý nudný výkec. V poslední době pořád jen píšu nezajímavé věci. A připadám si jako nespolehlivej blbec >_<
Důvodem toho, že nic nestíhám je moře věcí. Jedna z nich je ta, že nás ve škole bohatě zásobují úkoly (Šmejdi xD), které je nutno splňovat a další věší důvod je ten, že mě zachvátila čtecí mánie a žádná kniha/časopis v mé blízkosti nezůstane dlouho zavřená. Nebojte blog mě neomrzel, naopak jsem v poslední době ráda, když se dostanu k počítači a něco málo sem hodím.
Bohužel tu mám hrozný, ale opravdu opravdu příšerný nepořádek v rubrikách. Za to se vážně musím mlátit do hlavy. Jenže Rika je tuze líné stvoření a nic se jí necce opravovat xD Slibuji, že si na to v nejbližší době čas najdu, zatím to tu musíte nějak rozdýchat.
Tak já se nejspíš loučím, na večer oběhnu své spřátelené blogy a oblíbené stránky, ráda se zase podívám, co se kde děje ^^".
Zatím se mějte, musím jít dodělat referát.
PS: Neví nějaká dobrá duše, kde bych mohla stáhnout české, nebo slovenské titulky k Umineko no Naku Koro ni ? Prosím, prosím, prosím ^_^

Nejkrásnější Vánoce...

16. února 2010 v 15:29 Manga páry
Vím, že je dávno po Vánocích, ale tento obrázek mě prostě něčím šíleně fascinuje


Nejsou otaku...jako otaku

14. února 2010 v 20:59 Moje kecy a jiná oznámení
Tímhle jsem včera popsala dvě a půl wordové stránky. Pak spadl(rozumějte správně - vypl se, ne, že spadl ze stolu xD) počítač a práce v čudu. Myslela jsem, že budu vraždit. Tak je to teď jen ve skratce.

Bavíme-li se o otaku, respektivě wotaku, no zkrátka fanoušcích japonské kultury, je to vždy velice sporné. Z mého pohledu(tohle si prosím přečtěte důrazně, jelikož tohle je můj názor a nemusí být totožný s tím vaším) by se dali dělit na následující skupiny :
1. "Právoplatní" otaku - Fanoušci delší dobu se zajímající o mangu a anime, ovládající obraty vztahující se k anime a manze, zajímající, nebo alespoň respektující Japonsko, ti, kteří viděli škálu anime, četli už nějakou mangu a vůbec jsou tzv. "posedlí".
2. Otaku "s mírou" - Otaku, kteří se už nějaký ten čas zajímají o mangu a anime, ale nijak to nervou na povrch, tj. nejsou tolik posedlí japonskou kulturou, obdivují, ale nechtějí se nechat strhnout vírem anime a mangy. Občas se rádi na něco kouknou, ale řídí se slovním spojením "všeho s mírou".
3. Otaku "začátečníci" - S japonskou kulturou teprve začínající, ale přesto velmi vytrvalý - tj. respektují všechno okolo mangy a anime, Japonska a podobných věcí, co k tomu zkrátka patří, nechávají se volně "vzdělávat" v této oblasti a nijak se tomu nebrání.

O třech předchozích skupinách nebudeme diskutovat. Myslím, že každý otaku by se mohl do jedné z nich přiřadit a ví a myslí si o tom své. Já se ovšem chci bavit a čtvrté skupině :

4. "Rádoby otaku"- Většinou lidé, kteří si myslí, že s tímto tématem budou zajímavý, prohlašují, jak jsou vším tím posedlí, ale stačí se je zeptat na jedno konkrétní anime a už kulí oči "Jakouže to hatmatilkou mluvím", vysmívají se Japonsku, v blízkosti otaku si dělají šikmé oči, většinou jediné anime, které kdy viděli bylo Pokémon a Naruto. Ale "oni přeci JSOU otaku" (čtěte MYSLÍ SI, že jsou otaku)
Bohužel s touhle skupinou mám neblahé skušenosti. Takovýhle lidí bych mohla napočítat jen v naší třídě zhruba sedm.
Fascinovaně vykládají, co bylo v Narutovi a za rohem se smějí a dělají šikmé oči(popřípadně vykulují, aby byly co největší), když jdu kolem. Nejlepší případy jsou ty, když jim řeknete, že ten Naruto, o kterém tak fascinovaně dokola mluví je z Japonska. To jsou potom reakce, kdy jim padá čelist. Ve světě internetu je jich taky spoustu. Tihle lidé obdivují anime a mangu a zároveň se je snaží co nejvíc shodit. Většinou jen namachrovaní chytráci... ale jsou to prostě lidi a vždycky budou nepoučitělní. Zbývá je jen ignorovat. Jenže občas nervy rupnou a je pozdě... Jako občas mě, když se zaujatě příjde nějaký chytrák zeptat, co bylo ve 48. dílu Naruta. Možná by to někoho, kdo se na Naruta dívá potěšilo, ale to, že jste otaku přeci ještě neznamená, že sledujete Naruta a Pokémony.
Otaku to prostě mají těžký - zbývá jen dokola vysvětlovat, že to, že se koukáte na anime, ještě neznamená, že je anime pro naivní děti, že to nejsou jen seriály plné keců, jako jiné typu námětů Hollywoodských hvězdiček a snažili se ostatním říci, že vy jste prostě už takový. Nemůžeme jim to vtloukat do hlavy, oni musí pochopit nás - to je jediná možnost...

Obdivuju toho, kdo to dočetl až do konce ^^" Jsou to jen kecy, ale musela jsem to prostě ze sebe dostat. Kritika se přijímá, ale nemusíte mě hned ukamenovat xD

Nový design - Neko in Wonderland

14. února 2010 v 19:56 Designy
Přináším vám opět nový design - tentokrát z mojí dílničky. Vím, že ten od Kyori-san byl o mnoho lepší, ale já si prostě nemohla pomoct, když jsem ten obrázek viděla :3
Design není zrovna nejlepší, ale je asi první (resp. druhý), na kterém jsem trochu více zapracovala a je "kompletní". Chybí mi ještě nějaké ty dodělávky ^^"
Barvy jsou moje oblíbené odstíny, takže se nad nimi nezastavuji. Menu se trochu nevyvedlo, ale co už ^^"...
Tady je ještě pár blbůstek k designu :

Reklamy, pozvánky na vaše blogy atd.

14. února 2010 v 19:56
Ne nebojte, nejsem na reklamy jako nějaký hlídací pes, nebudu tady zbytečně dělat scény, zakládat si Blacklisty a jiné zbytečné věci, kvůli kterým spousta lidí jen hysterčí. Chápu totiž, že každý někdy s blogařením začíná a rád by prezentoval svůj blog, nebo usilovně shání hlasy do různých soutěží, a tak zkrátka napíše komentář někomu jinému na blog.
Když někde najdu reklamu mimo tuhle rubriku, tak bóóže , nic se nestane, tohle je spíš ve vašem vlastním zájmu, jelikož, jak je to i u spřátelování blogů, málokdy komentář s pozváním na váš blog najdu, takže doporučuji psát sem, zde bude rubrika pravidelně prohlížena :)

Občasné výpadky internetu ^^"

13. února 2010 v 21:31 Moje kecy a jiná oznámení
Ach zase jen něco oznamuji, místo toho, abych normálně přidávala. Je to totiž kvůli tomu, že pokud se pokusím sem nahrát dejme tomu obrázky, tak mi vypadne internet...xD Jde to jen málokdy. Někdy mi vypadává i jen tak. Takže se omlouvám, ale dnes nic nepřibyde. Zítra už by všechno mělo být v pořádku, tak uvidíme ;)

Design/Layout pro Anicku

11. února 2010 v 22:25
Konečně jsem je udělala ^^; Omlouvám se, že to tak trvalo. Nakonec jsem udělala dva designy/layouty (Chápejte jsem úplně amatérskej grafik - nevím, jaký je v tom rozdíl xD)
Jednomu jsem trochu nevychytala stránku a druhý je příliš černo-bílý xD Takže nevím, jestli se ti některý z nich bude líbit, každopádně, kdyby ani jeden, tak můžu udělat nějaký jiný.


Ještě nejsou úplně hotové, budu muset vychytat nějaké ty drobnosti...
Kdyby se ti přeci jen některý z nich líbil, tak můj e-mail je rika-chama@seznam.cz (Tvoje heslo z minula mám, ale kdyby si ho změnila, tak mi prosím pošli to nové - neboj nehodlám ho nijak zneužít ve svůj prospěch)
Bohužel, pokud by si některý z nich chtěla, tak ho budu mít čas nastavit nejdříve v sobotu (zítřek bude moc nabitý událostmi).
Ostatním se chci omluvit za nějaké ty své resty, ale o víkendu tu to chci nějak dát do pořádku ^^;
Tak zatím ahoj...

Rozbor obrázku

8. února 2010 v 14:57 Moje výtvory
Už je to hrozně dlouho, co jsem to tvořila, ale pořád jsem to sem nedala xD

Původní obrázek :
A pod perexem moje úpravy ^^;...


Ušatá zdravotní sestřička...XD

8. února 2010 v 14:47 Moje výtvory
Včera večer jsem trochu tvořila. Práce minimální, ale s výsledkem jsem spokojena :)

Vymývání mozku

8. února 2010 v 14:45 Moje kecy a jiná oznámení
To jsem v poslední době jediná, které chybí ten orgán, který normálně dokáže myslet a uvažovat ? Připadám si totiž jako NEnormální idiot. Neustále něco zapomínám a přemýšlím o nesmyslných věcech. Zarážím se, když mám sečíst dva plus dva a moje chování prostě není normální O_o
Tuhle jsem se nachytala, jak sedím na rozevřeným sešitem zeměpisu, ze kterého jsem se snažila učit, jenže jsem u toho přemýšlela, jak sestrojit vzducholoď... Možná se teď smějete, ale je to vážnej případ O_x Připadám si dočista s prázdnou hlavou. (Pokud znáte člověka, který její obsah ukradl, tak napište...XD)
Učitelky mě uvádějí, jako názorný příklad, kdy mluví do děravého dubu a pokud chce někdo z lidí okolo něco vědět, tak mi to doslova musí zařvat do ucha.
Tady na blogu jsem už taky nebyla ani nepamatuji, mám odpovídat na tisíce dotazů atd. atd., ale nebojte pokusím se najít nějaký ten čas, kdy nejsem zrovna bez mozku a nějak kloudně to tady dát do pořádku.
Asi už končím, nevím, co bych dál napsala, jo možná ještě, ať mě neukamenujete za chyby, jelikož už ani psát pořádně neumím.
Tak mnoho zdaru a třeba se ještě někdy setkáme...(respektivě překládejte, jako "něco napíšu")

Anime mix - Raindrops

1. února 2010 v 18:15 AMVs

Nejsem zrovna na tento styl písniček, ale líbí semi, jak je to udělaný :)