Březen 2010

Riko sem, Riko tam, Riko vylez na strop,...

28. března 2010 v 11:45 Moje kecy a jiná oznámení
Čičí~ :3
Echm...
Omlouvám se všem všudypřítomným za nedostatek článků, nedostatek věnování se blogu, nedostatek obíhání spřátelených blogů, nedostatek...všeho!
Důvod je ten, že vaše Rika je v poslední době, jako systematicky naprogramovaný robot, který musí plnit příkazy ze všech stran. Tento robot je ovšem velmi, velmi líný a tak si se všemi povinnostmi dává dost na čas.
Do toho mu vleze nějaké to učení a podobně a pak je z toho takový galimatiáš, že blog je opravdu to poslední, co mi dělá starosti.
Tím chci naznačit, ať mě tu v příštích dnech nečekáte. Někdy si říkám, jestli to vůbec má cenu, když tu prakticky stejně vůbec nejsem, ale pak se podívám na ty úžasné lidi, kteří mě podporují a a hned je mi líp :)
No předpokládám, že moje kecy stejně nikomu nebudou dávat smysl, ale tak si z toho přeberte to "důležité" (něco takového tam je O.o ?) a já se s vámi zatím loučím.
Třeba mě tu někdy za pár století zase potkáte xD

Higurashi no Naku Koro ni Kai - recenze

27. března 2010 v 15:04
Po hrozně dlouhé době nějaká recenze. Před víkend se chystám všechny starší předělat.
Může obsahovat spoiler.

Psaní dnešní mládeže

21. března 2010 v 12:47 Moje kecy a jiná oznámení
Po dlouhé době jsem se dokopala k tomu, abych něco napsala. Chci říct, že jsem dostala chuť něco napsat a tak jsem se rozhodla rozepsat téma, které v sobě už nějakou tu dobu dusím. Nenutím vás to číst, jelikož to píši spíš proto, že to prostě potřebuji někam napsat, ale i tak bych byla ráda, aby si případní čtenáři z tohoto článku něco vzali.
Když se podíváte do internetového světa; navštívíte webové stránky, chat, nebo servery jako facebook a podobně, určitě si začnete všímat toho, jak někteří lidé píší. A to nemluvím jen o ojedinělých případech, desítkách nebo stovkách, ale stačí se podívat, jak píše většina.

Začněme pravopisem. Ano, každý se někdy překlepne, nikdo není neomylný nebo dokonalý a nebojte můj pravopis také není nikdy bezchybný. Ale když už někam vlezete a do obličeje vás praští titulek článku "Skvělí mišky", tak je někdy těžké se udržet a nenaštvat se, jestli jsou takoví lidé vůbec normální. Nejčastější chyby se obvykle objevují v i/y nebo mě/mně, ale jsou i tací, kteří dokáží tak skomolit slova, že není možné text rozluštit. To teď ovšem nechme stranou, protože každý sám o sobě víme, jak na tom jsme s gramatikou, já chtěla probírat trochu jiný typ psaní...

Styl psaní tohoto typu:
"aHoJqy! DnEsHQa j§Me s M&MqOu bYlY v KiNĚ."
*uff, ta věta mi dala zabrat hodně dlouho, než jsem ji napsala*
Ne jen, že text dá zabrat o hodně víc času, než kdybyste psali úplně normálně, ale navíc se pro druhé stává nečitelnou skomoleninou (Kdybych vzorovou větu nepsala já, tak ji ani nepřečtu), která se dá rozlousknout snad jen devypatlátorem. Já osobně se autorům takovýchto nesmyslných vět snažím vyhýbat, jenže tento styl psaní se rychle šíří. Už to nejsou jen blogy o celebritách, scene a Miley Cyrus, co tenhle styl psaní používají, ale začal se používat dokonce i mezi otaku. Připadne mi jako návyková látka, ale pořád v hlavě zůstává klíčové slovo "Proč?" Proč lidi píší takhle? Co si dokazují tím, že jejich věty nelze ani přečíst? To jim to připadá tolik "cool" ? Upřímně bych člověku, který s tímhle stylem psaní začal dala pár pohlavků, protože díky němu se strhla tahle "módní" vlna nového stylu psaní. A kdyby byly v módě plešaté hlavy, tak se kvůli tomu také necháte oholit? Jen abyste šli s davem?
Dle mého názoru lidé, co téhle "módě" podléhají nejsou mentálně v pořádku. Ale co s tím zmůžu ? Můžu jen sedět, nadávat a čekat, až tuhletu vlnu převálcuje ještě horší "módní styl psaní"...

Animace ^^"

16. března 2010 v 13:02 Moje kecy a jiná oznámení
Trochu jsem něco splácala ^^"


Bojovnice

12. března 2010 v 19:32 Manga Shoujo
Ten její meč je skvělej :)


Blood

12. března 2010 v 19:31 Manga Shoujo
Hrabala jsem ve své staré složce. Upozorňuji, že některé opravdu nejsou pro slabší povahy!

Královský dekret

12. března 2010 v 18:42 Neko no Ongaeshi - obrázky
Omlouvám se za kvalitu, ale screenovala jsem já a nemám zrovna kvalitní přehrávač ^^"

Who is that Pokemon ? xD

11. března 2010 v 19:09 | Rika-chan |  Higurashi no Naku Koro ni - obrázky
No jo vymstí se vám všechna anime házet do jednoho kotlíku s Pokémony >:D

Další nové SB - Wicky Envy Leviathan

11. března 2010 v 18:52 SB
Omlouvám se, že mi to tak trvalo, ale v předchozích dnech jsem vůbec neměla čas >_<
***

Nové SB - Scar-chan

8. března 2010 v 21:58
Tak mám opět nové Sb, kterým je tentokrát Scar-chan. Má velmi krásný blog zaměřen na poměrně širokou škálu anime. Dá se tu najít spoustu obrázků, recenzí, ale i třeba online anime epizod. Nuda na jejím blogu rozhodně není :) Takže doporučuji - http://scartach.blog.cz/.
Diplom :
Snad se bude líbit :)
*******
Od ní :
Děkuji moc, je nádhernej :)

Rainy morning

7. března 2010 v 17:15 Manga páry
Sugoi obrázek, takový počasí miluju :)


Počet článků za měsíc...

7. března 2010 v 16:29 Počet článků za měsíc
Do téhle rubriky jsem zapomněla přidávat xD Takže:

Září : 154 (nejvíc, co jsem kdy vůbec měla...no stěhovala jsem se z bývalého blogu)
Říjen : 59 (Pořád dobrý počet, když se kouknu na poslední měsíce)
Listopad : 67 (Já se ale činím xDD)
Prosinec : 65 (...)
Leden : 22 (ehm xD Hroznej počet)
Únor : 18 (Pořád to klesá xD... To jsem tak líná?)

Bez názvu

7. března 2010 v 16:25 Moje kecy a jiná oznámení
...
Omlouvám se za moji nepřítomnost, ale pár věcí se mi jaksi nepovedlo a teď mám zakázaný počítač. Teda měla, teď už nemám xD Naštěstí. Mám tu hrozně moc vašich žádostí a podobné - slibuji, že se je budu snažit během dneška splnit. Mám nachystaných i pár článků, takže možná dnes bude "veselo" xDD